Příslušenství je kapitola sama o sobě. V nepřeberném množství výrobků se často nemůžeme ani zorientovat, proto v první řade si vždy rozmyslete, jestli danou https://www.epravo.cz/video_HP/rozhovor-s-danou-libochowitzovou-106710.html věc využijete, nebo už je to jen přepych, který nutně kvalitu života u vodní plochy nevylepší.

bázénová hadice

Filtrace k úpravě vody
Filtrace k úpravě vody jistě patří k tomu nejdůležitějším prvkům, které zajišťuj kvalitní vodu bez mechanických nečistot. Věřte, že bez ní to rozhodně nepůjde. Navíc je potřeba ke každé umělé ploše, ať už nadzemní nebo zapuštěné.

Chemie
Jedná se o nejrůznější chlorové tablety, mořskou sůl do, přípravky, které potlačují přirozený růst řas a zakalení, to vše zahrnuje pojem chemie. Rozhodně se vám i vyplatí speciální testery, které dokážou rozpoznat chemickou rovnováhu vody, tzn. pH vody a její tvrdost.

Čištění
Pokud chcete vodu čistit efektivně, budete potřebovat tzv. skimmer, který dokáže z vodní hladiny sbírat malé částečky nečistot a pak další čisticí prostředky, které dokážou likvidovat usazeniny po stranách a na dně. S nečistotami si stejně dobře poradí také vodní vysavač. Na trhu najdete hned několik variant, od toho ručního, až po nadstandartní automatické vysavače, které zvládnou všechno hravě samy. Nepostradatelným doplňkem budou i bazénové hadice, díky kterým bude čištění ještě pohodlnější.

hadice

Ohřev vody
Ano, ohřev vody je tak trochu rozmar a přepych, ale v poslední době se stal oblíbeným doplňkem. Ohřev vody se provádí pomocí tepelného čerpadla, solárním ohřevem nebo tepelným výměníkem, který je přímo napojený na vytápění v domě.

Krycí plachta
Krycí plachta se vám bude hodit hlavně na zazimování. Velmi praktickým doplněk je ale i solární plachta, kterou přikryjete hladinu, když se zrovna nekoupete. Díky ní, nebude z vody unikat teplo a navíc bude díky jejímu materiálu voda ještě teplejší, zvláště v horkých letních dnech.